wtorek, 12 listopada 2013

Masa krytyczna i ustawienie Ghost Bike'a
W dniu dzisiejszym ( 12 / 11 / 2013 ) w centrum Poznania - na skrzyżowaniu ulic Św. Marcin oraz Al. Niepodległości - został potrącony rowerzysta. Jego obrażenia po wypadku z udziałem ciężarówki były na tyle poważne, że po przewiezieniu do szpitala zmarł.

W związku z powyższym kolektyw Rowerownia Rozbrat chciałby upamiętnić śmierć Szymona - 24-letniego kuriera - jutrzejszą spontaniczną masą krytyczną oraz ustawieniem symbolicznego Ghost Bike'a.

W dniu jutrzejszym ( 13 / 11 / 2013 ) o godzinie 20 spotkajmy się na pl. Adama Mickiewicza (przy auli UAM), by przypiąć przy miejscu dzisiejszej tragedii Ghost Bike'a - symbol upamiętniający rowerzystę zabitego w wyniku wypadku drogowego. Po jego zainstalowaniu chcemy udać się na krótki przejazd ulicami Poznania, by pokazać jak wiele należy zmienić dla bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Zapraszamy wszystkich cyklistów oraz inne osoby chcące wyrazić swój sprzeciw wobec polityki ignorowania nas - rowerzystów - przez włodarzy miasta, inwestorów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Najbliższym potrąconego składamy wyrazy współczucia.link do wydarzenia facebook - masa krytyczna i ustawienie Ghost Bike'a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz